Skuteczne Osuszanie dachów oraz tarasów w Warszawie
Zajmujemy się Osuszaniem dachów, balkonów, tarasów opiera się to na technologii usuwania wilgoci ze strefy izolacji.
Osuszanie dachów płaskich (stropodachów) i tarasów
- W dzisiejszych czasach coraz częściej napotykamy problem z nieszczelnością pokrycia dachowego. Zazwyczaj przyczyną problemów należy się dopatrywać w wadliwej lub uszkodzonej izolacji. Podczas deszczu lub topniejącego śniegu dochodzi do zalania i woda dostaje się do strefy izolacji dachu lub tarasu.
- Każda konstrukcja stropu jest narażona na zmiany termiczne, wstrząsy i odkształcenia spowodowane osiadaniem budowli. Odpowiednie zabezpieczenie podparć stałych i ruchomych konstrukcji będzie zabezpieczeniem muru od nasiąkania na wypadek zawilgocenia stropu, który jest najbardziej narażony na zaciekanie wody. Często jest to spowodowane uszkodzeniem rynien, przelaniem wody z rynien.
- Warstwy składowe dachu płaskiego powinny być ułożone od najściślejszej, tzn. izolacji wodoszczelnej stopniowo ku wewnątrz znajdowały się warstwy materiału oraz bardziej porowatego. Dzięki temu można uzyska ułatwienie odparowywania wilgoci zawartej w stropie i niedopuszczanie do zawilgocenia stropu, wilgocią zawartą wewnątrz budowli i w powietrzu.
- Właściwe wykonanie izolacji wodoszczelnej uchroni przed dostaniem się wody atmosferycznej. Przy stosowaniu mas izolacyjnych należy zwrócić uwagę na ich elastyczność, plastyczność i odporność na wpływ czynników atmosferycznych. Budynki mieszkalne i użyteczności publicznej powinny posiadać grubszą warstwę izolacji połączoną z materiałami włóknistymi w rodzaju papy.
Do najczęstszych uszkodzeń izolacji możemy zaliczyć:
– uszkodzenia mechaniczne – np. nieumiejętne obchodzenie się z pokryciem;
– uszkodzenia atmosferyczne – wyparzenie i utlenienie słoneczne.
Należy zwrócić uwagę, że dachy nieustannie są narażone na wahania temperatur, promieniowanie UV, deszcz, śnieg czy grad co powoduje uszkodzenie materiałów budowlanych tworząc różnorodne pęknięcia i szczeliny.
Należy pamiętać, że izolacje nie są niczym zabezpieczone co powoduje ich systematyczne niszczenie. Powinny zostać przysłonięte warstwą materiału lub warstwy piasku, żwiru, ziemi, osłaniającą izolację od uszkodzeń mechanicznych i atmosferycznych. Izolacje zakryte mają swoją żywotność o wiele dłuższą i zachowują swoją plastyczność i elastyczność. Dach przykryty warstwą piasku lub ziemi z wykorzystaniem płyt betonowych może służyć jako taras. Nie trzeba izolacji konserwować przez jej uszczelnianie. Ważne jest przewidzieć pewne sytuacje przy planowaniu konstrukcji.
Jak osuszyć konstrukcję dachów płaskich i tarasów?
W przypadku dachów płaskich woda i wilgoć wnikają w głąb hydroizolacji i paraizolacji konstrukcji stropodachu, nie ma możliwości w jakikolwiek sposób spłynąć tak jak dzieje się to w przypadku dachów skośnych. Woda w strefie izolacji sama nie odparuje. Należy użyć specjalistycznego sprzętu, aby móc odciągnąć zalegającą wodę jak najszybciej jest to możliwe, ponieważ zamoknięty styropian czy wełna traci swoje właściwości termoizolacyjne.
Etapy osuszania dachów oraz tarasów
- Aby przystąpić do procesu osuszania trzeba najpierw znaleźć przyczynę zalewania. Wykonujemy w tym celu wykrycie wycieku wody w pokryciu w/w powierzchni. Używamy do tego dymu bądź gazu znacznikowego. Jednakże w wielu przypadkach wystarcza przeprowadzenie wnikliwych oględzin zalanych powierzchni.
- W wielu przypadkach kiedy to po odwiercie kontrolnym przygotowanym pod wykonanie próby szczelności okazuję się, że ilość wody zalegającej w strefie izolacji jest zbyt duża, aby efektywnie wykonać wykrycie wycieku wody. W tym przypadku niezbędne jest wstępne osuszenie strefy do żądanej wartość wilgotności powietrza zaciąganego z w/w strefy.
- Po wykryciu i naprawie można przystąpić do właściwego etapu osuszania dachu/tarasu/balkonu. Polega on na wykonaniu odpowiedniej ilości odwiertów uzależnionych od powierzchni zalanego obszaru. Po rozłożeniu układu rur i podłączenia go do urządzeń wyciągających wilgoć ze strefy izolacji rozpoczyna się proces osuszania.
- Czas tego procesu uzależniony jest od ilości wody zalegającej w strefie izolacji, przeważnie jest to ok. 2-8 tygodni. Proces jest cały czas kontrolowany i rekonfigurowany w miarę potrzeb.
- Proces kończy się końcowymi pomiarami wilgotności powietrza zawieszonego w strefie izolacji i podpisaniem protokołu odbioru prac.
Inne usługi wykrywania wycieków
Zadzwoń po darmową wycenę
Opinie o nas w Google
ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z OFERTY
ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z OFERTY